سیگیت در مقابل وسترن دیجیتال


وقتی در مورد تولید کنندگان ذخیره سازی صحبت می کنید، حتماً نام سیگیت و وسترن دیجیتال را شنیده اید. تفاوت بین دستگاه های ذخیره سازی این دو شرکت چیست؟ چه کسی مطمئن ترین هارد دیسک ها را می سازد؟

بیشتر شما نام سیگیت و وسترن دیجیتال را شنیده اید، اما واقعاً چقدر در مورد آنها می دانید؟

قبل از اینکه به مقایسه سیگیت و وسترن دیجیتال را از جنبه‌های مختلف بپردازیم، می‌خواهیم اطلاعات اساسی در مورد این دو شرکت به شما بدهیم. حالا بیایید با هم نگاهی بیندازیم.

درباره سیگیت

Seagate Technology PLC یک شرکت آمریکایی ذخیره سازی داده است. این شرکت در سال 1978 با عنوان فناوری شوگارت تأسیس شد. از سال 2010، این شرکت در دوبلین، ایرلند، با دفتر مرکزی آن در کوپرتینو، کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا ثبت شده است.

در سال 1980، سیگیت اولین هارد دیسک 5.25 اینچی (HDD) را توسعه داد. در دهه 1980، آنها به تامین کنندگان اصلی میکرو کامپیوترها تبدیل شدند. امروزه سیگیت و رقیبش وسترن دیجیتال بر بازار هارد دیسک تسلط دارند. و محصولات اصلی آنها عبارتند از Desktop HDD، Laptop HDD، Enterprise HDD، Archive HDD، SSD و غیره.

رشد سیگیت تا حد زیادی با به دست آوردن رقبا حاصل شد. در سال 1989، سیگیت بخش Imprimis شرکت Control Data Corporation را خریداری کرد که به ساخت محصولات HDD اختصاص دارد. در سال 1996، سیگیت محصولات جانبی Conner را خریداری کرد. سپس سیگیت Maxtor را در سال 2006 و تجارت هارد دیسک سامسونگ را در سال 2011 خریداری کرد.

در حال حاضر، سیگیت یک رهبر جهانی در راه حل های ذخیره سازی داده است. محصولات ذخیره سازی شگفت انگیزی را توسعه می دهد که به کاربران خانگی و تجاری در سراسر جهان امکان ایجاد، اشتراک گذاری و ذخیره حیاتی ترین داده های خود را می دهد.

درباره وسترن دیجیتال

شرکت وسترن دیجیتال که با نام‌های Western Digital و WD نیز شناخته می‌شود، یک تولید کننده هارد دیسک کامپیوتر مشهور آمریکایی و ارائه‌دهنده راه‌حل‌های مختلف ذخیره‌سازی اطلاعات است. برای رفع نیازهای در حال تحول صنعت فناوری اطلاعات، دستگاه‌های ذخیره‌سازی، سیستم‌های مرکز داده و خدمات ذخیره‌سازی ابری را توسعه، تولید و ارائه می‌کند.

وسترن دیجیتال سابقه طولانی در صنعت الکترونیک دارد. این شرکت توسط آلوین بی فیلیپس در سال 1970 تاسیس شد و دفتر مرکزی آن در ایروین، کالیفرنیا قرار داشت. اکنون آنها دفتر مرکزی آن را به سن خوزه، کالیفرنیا منتقل کرده اند.

مانند سیگیت، وسترن دیجیتال به یکی از تولیدکنندگان هارد دیسک های کامپیوتری بزرگ تبدیل می شود که نتیجه خرید موفقیت آمیز شرکت های دیگر است. در مارس 2012، وسترن دیجیتال HGST (فناوری های ذخیره سازی جهانی هیتاچی) را خریداری کرد. این خرید تأثیر زیادی بر صنعت هارد دیسک داشت، زیرا باعث شد WD پس از خرید به بزرگترین تولید کننده هارد دیسک در جهان تبدیل شود.

در می 2016، وسترن دیجیتال سازنده تراشه ذخیره سازی SanDisk را خریداری کرد. در آگوست 2017، وسترن دیجیتال ارائه‌دهنده ذخیره‌سازی ابری Upthere را خریداری کرد تا ویژگی‌های ذخیره‌سازی ابری بهتری ایجاد کند. در سپتامبر 2017، وسترن دیجیتال Tegile Systems، یک تولید کننده آرایه ذخیره سازی فلش را خریداری کرد.

اکنون تولید کنندگان اصلی هارد دیسک تنها WD و Seagate هستند که نشان می دهد صنعت هارد دیسک وارد دوران الیگارشی شده است. و بسیاری از کاربران هنگام انتخاب یک دستگاه ذخیره سازی مانند SSD، HDD این دو برند را با هم مقایسه می کنند. بنابراین امروز، تفاوت های سیگیت و وسترن دیجیتال را در دستگاه های ذخیره سازی به شما نشان می دهیم.

سیگیت در مقابل هارد وسترن دیجیتال

همانطور که برای همه شناخته شده است، HDD تجارت اصلی Seagate Technology و Western Digital Corporation است. تفاوت بین محصولات HDD آنها چیست؟ در ادامه مقایسه ای بین سیگیت و وسترن دیجیتال هارد دیسک ارائه می شود که تفاوت های قابل اطمینان، سرعت و ظرفیت دو برند HDD را معرفی می کند.

قابلیت اطمینان

هنگامی که می خواهید هارد دیسک را ارتقا دهید، انتخاب یک هارد دیسک با کارایی بالا و قابل اعتماد ضروری است. هر درایوی که امروز بخرید در نهایت از کار خواهد افتاد، اما هرچه درایو شما قابل اعتمادتر باشد، مدت زمان بیشتری باید بتوانید از آن استفاده کنید. بنابراین قابلیت اطمینان یک عامل اساسی است.

وسترن دیجیتال سازنده هارد دیسک است که بسیاری از کاربران آن را برای درایوهای پلاتر سنتی ترجیح می دهند. بسیاری از افراد سال ها از هارد دیسک های WD استفاده می کنند. و آنها فرض می کنند هارد دیسک های WD دارای قابلیت اطمینان فوق العاده با نرخ خرابی بسیار پایین هستند.

با این حال، طبق یک مطالعه از BackBlaze، نشان می‌دهد که درایوهای وسترن دیجیتال در بین HGST، Seagate، Toshiba و Western Digital به طور کلی کمترین اعتماد را داشتند. آیا این درست است؟ خوب، خرابی هارد دیسک بسته به مارک، مدل و ظرفیت متفاوت است. این اعداد تنها زمانی یافت می شوند که سازنده بدون توجه به مدل و ظرفیت در نظر گرفته شود. بنابراین این اعداد 100 درصد دقیق نیستند.

پس از جستجو در اینترنت، بسیاری از افراد بر این باورند که هارد دیسک های وسترن دیجیتال از سیگیت قابل اعتمادتر هستند. و بسیاری از کاربران گزارش می دهند که هاردهای وسترن دیجیتال کمتر از هر سیگیت خراب می شوند.

قابلیت اطمینان هرچه که باشد، ممکن است گاهی اوقات با خرابی هارد دیسک WD یا Seagate مواجه شوید زیرا همه هارد دیسک ها یکسان ساخته نمی شوند. شما می توانید از هر سازنده ای دچار خرابی درایو شوید. بنابراین، مهم نیست که از چه درایوی استفاده می کنید، بهترین راه برای محافظت از اطلاعات ارزشمند خود تهیه یک نسخه پشتیبان است.

سرعت

در مورد سرعت HDD، من چنین تشبیهی را در اینترنت می بینم: سیگیت و وسترن دیجیتال مانند دو نفر با شخصیت های کاملاً متفاوت هستند. سیگیت مرد جوانی است که به دنبال عملکرد برتر است. در حالی که وسترن دیجیتال بیشتر شبیه یک پیرمرد با تجربه غنی است که سرعت را دنبال نمی کند، بلکه به دنبال قابلیت اطمینان است.

این یعنی چی؟ یعنی سرعت هارد دیسک سیگیت از وسترن دیجیتال سریعتر خواهد بود. اما با وجود سرعت خواندن و نوشتن سریعتر، میزان خرابی آن نیز بالاتر از وسترن دیجیتال است.

سرعت خواندن و نوشتن هارد دیسک های وسترن دیجیتال در مقایسه با سیگیت کمی کمتر است، اما به دلیل پایداری و دوام خوب، برای ذخیره سازی مناسب تر است.

در نتیجه، هارد دیسک سیگیت عموماً سریع، روان در خواندن و نوشتن و عموماً سبک هستند. HDD وسترن دیجیتال با نرخ خرابی هارد دیسک پایین نسبتاً پایدار است.

اگر می خواهید سرعت نوشتن خواندن آنها را آزمایش کنید، یک ابزار محک زدن دیسک رایگان توصیه می شود - MiniTool Partition Wizard Free Edition، که می تواند به شما کمک کند سرعت خواندن/نوشتن متوالی و تصادفی هارد دیسک را آزمایش کنید. اگر می‌خواهید بنچمارک Seagate/Western Digital HDD را انجام دهید، اکنون یکی را دانلود کنید.

ظرفیت

وقتی در مورد ظرفیت صحبت می شد، وسترن دیجیتال ما را تحت تاثیر قرار داد، زیرا این اولین کسی بود که هارد دیسک های 2 ترابایتی SATA را به ما معرفی کرد. و ظرفیت هارد دیسک های آن روز به روز در حال افزایش است. در اکتبر 2017، وسترن دیجیتال اولین هارد 14 ترابایتی جهان، HGST Ultrastar Hs14 پر از هلیوم را ارسال کرد.

در مورد سیگیت، درایوهای کلاس دسکتاپ با ظرفیت تا 10 ترابایت دارد. و ظرفیت این درایو بزرگترین نیست. هارد داخلی آن نسخه پرو سیگیت باراکودا دارای ظرفیت 14 ترابایت است که به شما امکان می دهد بازی ها، فیلم ها و موسیقی های بیشتری را نسبت به قبل ذخیره کنید.

هر دو وسترن دیجیتال و سیگیت می توانند نیاز شما به ظرفیت هارد دیسک را برآورده کنند. در این حالت، هنگام انتخاب هارد دیسک از دو شرکت، می توانید روی سایر عوامل مهم مانند قیمت، عملکرد، قابلیت اطمینان و غیره تمرکز کنید.

سیگیت در مقابل وسترن دیجیتال SSD

هر دو وسترن دیجیتال و سیگیت در ابتدا تمایلی به سرمایه گذاری روی SSD نداشتند، اما اکنون همه آنها درایوهای حالت جامد سریع ارائه می دهند.

در سری جدید NVMe، Firecuda 510 چیزی است که سیگیت را در رقابت متمایز می کند. Western Digital Black 3D NVME به سرعت Firecuda 510 نیست، اما قیمت آن بالاتر است.

سیگیت در حال حاضر در زمینه فضای ذخیره سازی داخلی بزرگتر و رقابت سرعت پیشرو است، اگرچه این فاصله کم است. وسترن دیجیتال هنوز هم جایگاهی در بازار متوسط و ارزان قیمت دارد.

سیگیت در مقابل حافظه خارجی وسترن دیجیتال

حافظه خارجی برای کاربرانی که می خواهند از درایوهای داخلی پشتیبان تهیه کنند مهم و ضروری است. در زیر سه نوع حافظه خارجی را به شما نشان می دهد.

درایو قابل حمل

سیگیت و وسترن دیجیتال هر دو هارد اکسترنال جیبی را با ظرفیت ها و اتصالات متفاوت ارائه می دهند. در میان این درایوهای خارجی، سری My Passport وسترن دیجیتال و درایوهای قابل حمل Backup Plus Seagate محبوب هستند. 

درایو دسکتاپ

اگر یک ویرایشگر عکس یا فیلم یا علاقه مند به فیلم هستید، یک درایو قابل حمل ممکن است شما را راضی نکند، زیرا برای ذخیره مجموعه های رسانه ای بزرگ به چندین ترابایت فضا نیاز دارید. در این مورد، می توانید یک درایو کلاس دسکتاپ در نظر بگیرید.

اگر می خواهید یک درایو کلاس دسکتاپ انتخاب کنید، درایو دسکتاپ WD My Book Duo انتخاب خوبی است. درایو دسکتاپ تا 28 ترابایت ظرفیت در تنظیمات RAID 0 یا RAID 1 دارد. در مورد سیگیت، آن‌ها می‌توانند 10 ترابایت فضای ذخیره‌سازی را از یک درایو Backup Plus Hub یا Expansion Desktop فراهم کنند.

هر دو درایو دسکتاپ دارای ذخیره سازی انبوه برای عکس ها، فیلم ها، موسیقی و پشتیبان گیری اسناد هستند. با این حال، اگر می‌خواهید ویرایش ویدیوی 4K یا حتی 8K انجام دهید یا از سایر مجموعه‌های رسانه‌های عظیم پشتیبان تهیه کنید، Western Digital بهترین انتخاب شماست.

دستگاه های NAS

به نظر می‌رسد که دستگاه‌های NAS برای سیگیت یک فکر بعدی باشد. چرا؟ زیرا وسترن دیجیتال خطوط My Cloud Pro و Expert را تا 40 ترابایت ارائه می دهد، اما Seagate در حال حاضر یک سرور NAS شخص اول ندارد. در عوض، آنها انتخاب می‌کنند که درایوهای طراحی‌شده NAS با محدوده IronWolf تا 14 ترابایت تولید کنند.

امروزه، My Cloud پشتیبانی داخلی برای سرور Plex Media ارائه می دهد. این کار کتابخانه شما را سازماندهی می‌کند و به هر دستگاه فعالی اجازه پخش جریانی می‌دهد - تلفن‌های هوشمند، Chromecast، PlayStation 4 و موارد دیگر، که بسیار راحت است. در حالی که درایوهای Seagate را می توان در سرورهای NAS ادغام کرد و به همان روش استفاده کرد، آنها سرورهای با ظرفیت بالا با قابلیت های مشابه ندارند.

در این حالت وقتی می خواهید محصولات ذخیره سازی بی سیم را انتخاب کنید یا از فضای ذخیره سازی ابری استفاده کنید، وسترن دیجیتال بهترین انتخاب شماست.

برای ارسال نظر نیاز است وارد شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید

نظرات (0)