مقایسه مینی کامپیوترهای اینوورس (سری جدید و قدیم)


همانطور که در قسمت فروشگاه وب سایت اینوورس مشاهده می شود، مینی کامپیوترهای اینوورس دارای 2 مدل مختلف هستند که سری جدید این مینی پیسی ها با 3 مدل پردازنده تولید و عرضه می شوند. البته لازم به ذکر است که یک قابلیت خیلی مهم بر روی این سری از مینی پی سی های اینوورس وجود دارد و آن هم این است که شما می توانید به خواسته خودتان، رم و حافظه داخلی هرکدام را که خواستید ارتقا دهید.

همانطور که می دانید، mini PC ها یک کامپیوتر کوچک می باشد که بسیار کم جا، سبک و حرفه ای هستند و قابلیت های بسیار زیادی را در اختیار کاربران قرار می دهند. در واقع تمام mini pc ها نوعی از کامپیوتر هایی هستند که دارای اکثر ویژگی های یک کامپیوتر بزرگ یا لپ تاپ هستند؛ اما از نظر ظاهری و فیزیکی بسیار کوچکتر می باشند.

حالا به بخش مقایسه و دیدن شباهت ها و تفاوت های مینی کامپیوترهای سری جدید با مدل قدیمی می رسیم.

تفاوت ها

می توان در یک جمله گفت که مینی پی سی های اینوورس بیشتر از اینکه باهم تفاوت داشته باشند، دارای شباهت های زیادی هستند که ما ابتدا از تفاوت هایشان برایتان می گوییم.

اولین و مهم ترین تفاوتی که این مینی کامپیوترها باهم دارند این است که مدل قدیمی یعنی IMP10 فقط با یک مدل پردازنده ارائه می شد، اما مدل جدید یعنی مینی کامپیوتر اینوورس مدل IMP11 با 3 مدل پردازنده مختلف ارائه می شود و از این نظر از همدیگر تفکیک می شوند. مینی پی سی IMP11 با پردازنده های زیر شناخته می شود:

        - مینی کامپیوتر اینوورس مدل IMP11 Core i3

        - مینی کامپیوتر اینوورس مدل IMP11 Core i5

        - مینی کامپیوتر اینوورس مدل IMP11 Core i7

مقایسه مینی کامپیوترهای اینوورس (سری جدید و قدیم) -1

دومین تفاوت در حافظه داخلی این کامپیوترهای کوچک است. مینی پی سی IMP10 دارای حافظه داخلی 240 گیگابایت از نوع SSD بود ولی مدل های جدید دارای حافظه داخلی 500 گیگابایتی از نوع NVME M.2 هستند.

سو مین تفاوت هم در مدل رم این کامپیوترهای رومیزی می باشد که در واقع رم مدل قدیمی مینی پی سی اینوورس 8 گیگابایت و از نوع DDR4 2666 بود، ولی رم مدل جدید با همان ظرفیت یعنی 8 گیگابایت و از نوع DDR4 3200 می باشد.

شباهت ها

درمورد شباهت های مینی کاپیوتر های جدید و قدیم اینوورس هم باید بگوییم که در درجه اول ظاهر این مینی پی سی ها دقیقا مانند همدیگر بوده و حتی پورت های مشابهی هم دارند که عبارت اند از:

        - 2 عدد پورت USB 2.0

        - 4 عدد پورت USB 3.0

        - 1 عدد پورت HDMI

        - 1 عدد پورت LAN

        - 1 عدد پورت Type-C

        - 1 عدد پورت تاندربولت

        - 1 عدد پورت Display

        - پورت صدا

همچنین دارای شبکه بلوتوث و وای فای می باشند و در کنار هرکدامشان، 2 عدد آنتن وای فای هم وجود دارد.

مقایسه مینی کامپیوترهای اینوورس (سری جدید و قدیم) -پورت ها

 

برای ارسال نظر نیاز است وارد شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید

نظرات (0)